Romanowicza 8, 30-702 Kraków, Polska

Za oknem wiosna już w pełni, przyroda budzi się do życia i z zapałem zabiera do działania, podczas gdy ludzie coraz pewniej wychodzą na zewnątrz dzięki szczepieniom. Na fali tych pozytywnych zmian, z głową pełną pomysłów, przygotowaliśmy dla Was szereg nowych produktów, które już teraz możecie zamawiać! Ostatnie miesiące spędziliśmy nie tylko na dopracowywaniu wspomnianych projektów, ale także na realizacji zamówień indywidualnych i drobnych usprawnieniach naszego sklepu internetowego.

W ramach naszej marki FRF Originals proponujemy Wam szereg nowych etui na multitoole oraz pochewek na noże. W szczególności pochwę na nóż Mora Garberg, która idealnie sprawdzi się podczas biwakowania lub wędrówek po lesie. Dzięki dwóm szlufkom można ją bez problemu nosić przymocowaną do paska od spodni lub zwiesić ją luźno przy pasie, umożliwiając w ten sposób swobodniejsze poruszanie się z nożem w sytuacjach wymagających korzystania z bushcraftowych umiejętności. Ponadto przewidzieliśmy dodatkową szlufkę na krzesiwo, aby wszystko, co potrzebne do rozpalenia ogniska, znajdowało się pod ręką i zamiast tracić czas, można było od razu działać. Pierwotnie był to produkt wykonany na zamówienie indywidualne, jednak ze względu na Wasze duże zainteresowanie tym modelem, postanowiliśmy dokonać kosmetycznych zmian i wprowadzić go do naszej stałej oferty! Mamy także gratkę dla fanów modelu noża Mora Companion – pochewkę kształtowaną na mokro. Jest to ukłon w stronę zwolenników idealnego dopasowania pochwy do ostrza pozwalającego na wygodne poruszanie, bez obawy o zgubienie noża.

Z innych nowości warto wspomnieć o pokrowcach na scyzoryki Victorinox – jeden na klasyczny 58mm multitool oraz drugi na płaski i elegancki Swisscard, a także niedużym etui z klipsem na Leatherman Squirt PS4. Każde z nich to nieduży dodatek, który doskonale sprawdzi się podczas codziennych sytuacji wymagających użycia narzędzi. Ze wszystkich modeli etui, które przygotowaliśmy dla Was, najbardziej dumni jesteśmy z uniwersalnego, pasującego do kilku modeli Leathermana pokrowca z wewnętrzną kieszenią na bity. To projekt, w którym kompaktowość oraz wygoda użytkowania były naszym priorytetem już w fazie projektowania. Z tego powodu wymiary etui nie są wiele większe od samego narzędzia, a kształt pozwala szybko i łatwo wyciągnąć multitoola ze środka.

Ale wiosna to nie tylko czas nowości, to również czas powrotu do starszych, a przy tym cieszących się dużą popularnością projektów. Stąd pojawienie się, w ramach marki Kapibara Leatherworks, reedycji portfeli-wsuwek na karty, trapezowych bilonówek oraz notatników w formacie A6 z wymiennymi kartkami. Niektóre z nich to powtórzenie najbardziej popularnych zestawień kolorystycznych, które wybieraliście, a niektóre są całkowicie nowymi propozycjami z naszej strony, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu!

Zamówienia indywidualne, które wykonaliśmy w tym czasie były bardziej wymagające niż dotychczas, ale zadowolenie klientów zrekompensowało te trudy. Jednym z nich było unikalne połączenie torby oraz plecaka. Projekt, który przede wszystkim funkcjonował jako torba noszona na ramieniu jednocześnie miał umożliwiać szybką i wygodną zamianę w plecak, w zależności od potrzeb. Rozwiązaniem tego projektowego wyzwania okazał się jeden długi pasek oraz dodatkowe zaczepy pozwalające uformować go w szelki plecaka. Torba oprócz głównej kieszeni posiadała też miejsce na laptop o rozmiarze 14” jak również przegródkę na bidon i osobną przestrzeń na multitoola.

Innym, wyjątkowo interesującym, zamówieniem był pasek do zegarka inspirowany filmem „Deathproof”. Pasek z wyglądu miał przypominać ten, noszony w filmie przez Kurta Russella, a przy tym pasować do wymiarów podanych przez klienta. To zamówienie wymagało od nas nowego sposobu podejścia do problemu, gdyż mogliśmy wzorować się jedynie na kadrach z filmu.

Jak widzicie, pracujemy pełną parą, starając się pogodzić szybkie tempo zamówień oraz rozwijanie swoich rzemieślniczych zdolności. Dziękujemy za Wasze wsparcie i wszelkie dobre słowa, mamy nadzieję, że jeszcze wiele ciekawych projektów przed nami!

Zobacz podobne posty