Romanowicza 8, 30-702 Kraków, Polska

Dłuższy czas nie informowaliśmy Was co nowego w naszym warsztacie, ale ostatnie miesiące były trudnym czasem. W związku z pandemią pojawiły się przed nami nowe wyzwania a narastająca fala problemów utrudniła codzienne funkcjonowanie. Jak każdego, dotknęło to również i nas.

Brak zamówień w naszej branży, spowodowany zwróceniem się ku bieżącym i ważniejszym aspektom codzienności, spowodował w nas obawy czy uda się kontynuować naszą działalność. Aby nie poddać się całkowicie tej demotywującej sile niepewności i wykrzesać choć trochę czasu na adaptację do nowej sytuacji, postanowiliśmy skupić się na tym jak możemy sami pomóc innym. 

W związku z tym przygotowaliśmy specjalne, skórzane bransolety – cegiełki, z wytłoczonym hasłem #stayhome_hero. Naszym celem było stworzenie możliwości okazania wsparcia dla osób objętych przymusową kwarantanną bądź dobrowolnie izolujących się i okazanie solidarności ze wszystkimi, którzy starają się zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa dalej.

Ze względu na duże zainteresowanie bransoletami, którego zupełnie się nie spodziewaliśmy byliśmy zmuszeni zakończyć akcję, po około tygodniu od rozpoczęcia. Zabrane środki finansowe wykorzystaliśmy do opłacenia czynszu warsztatu, który wynajmujemy. Dzięki popularności akcji dotarliśmy także do całkowicie nowego grona odbiorców i zyskaliśmy wielu nowych klientów. Najwięcej spłynęło do nas zamówień indywidualnych.

Poskutkowało to niestety wydłużeniem terminu oczekiwania na zamówienia, ale pozwoliło nam rozwinąć skrzydła, udoskonalić swoje rzemieślnicze umiejętności i przetrwać ten trudny czas. Ze względu na natłok pracy byliśmy długo nieobecni na naszym blogu i nie prezentowaliśmy wielu nowinek w mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że ten okres już za nami i znów będziemy mogli poświęcić temu więcej czasu.

Na koniec chcieliśmy zrobić to, co najważniejsze – podziękować wam za pomoc! Każda złotówka i każde udostępnienie było dla naszej mikro-firmy wyciągnięciem pomocnej dłoni, o którym będziemy długo pamiętać! Jesteśmy wdzięczni również za wszystkie słowa wsparcia, które otrzymaliśmy od Was w wiadomościach i komentarzach, to między innymi one napędziły nas na nowo do pozytywnego działania!

Mamy nadzieję, że tak jak nasza działalność również będzie się stabilizować sytuacja związana z  pandemią i wszyscy będziemy mogli odetchnąć ze spokojem.

Trzymajcie się zdrowo!

Zobacz podobne posty